İspanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Harika Yer

 

İspanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Harika Yer

1. Retiro Park

1. Retiro Park

Madrid’de bütün bir günü geçirebileceğiniz eşşiz bir park. İster piknik yapın ister kayık kiralayıp parktaki gölün tadını çıkarın. İlk kez karşılaşabileceğiniz bitki ve ağaç türleri arasında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

2. La Sagrada Familia

2. La Sagrada Familia

1882 yılında inşasına başlanan La Sagrada Familia’ya henüz tamamlanmamıştır. Ancak içerisi ziyaret edilebilmekte ve kulelerine çıkılabilmektedir. Antoni Gaudi’nin eseri olan ve harika mimariye sahip olan La Sagrada Familia’nın kulelerine çıkıldığında Barselona’nın muhteşem manzarasıyla büyüleniyor insan.

Girişteki kuyruğa takılmamak için internetten sıra alarak bu büyüleyici eseri ziyaret etmeden geri dönmeyin.

Açık olduğu saatler:

Kasım – Şubat: 09:00 – 18:00
Mart: 09:00 – 19:00
Nisan – Eylül: 09:00 – 20:00
Ekim: 09:00 – 19:00
25 – 26 Aralık, 1 ve 6 Ocak: 9:00 – 14:00
Ücret:
 Giriş: €15.00  Giriş ve kuleler: €29.00

3. Park Güell

3. Park Güell

Kendinizi Alice Harikalar Diyarında hissedeceğiniz sevimli bir park. Buradaki evler sanki şekerden yapılmış gibi göründüğü için Hansel ve Gratel’in hikayesine de gidiyor aklınız.

4. Plaza Mayor

4. Plaza Mayor

Plaza Mayor meydanı Madrid’in ana meydanlarından biridir. Madrid’in diğer bir güzel meydanı olan Puerta Del Sol meydanına sadece yürüme mesafesindedir. Bu güzel meydana gelmişken diğer meydanı da görmeyi unutmayın.

5. Bernabéu ve Camp Nou

5. Bernabéu ve Camp Nou

Dünyanın en büyük futbol takımlarından Real Madrid ve Barselona takımlarının stadyumlarına mutlaka uğrayın. Maç yokken gitseniz bile stadyumları dahi hayran olmaya değer.

6. El Hamra Sarayı

6. El Hamra Sarayı

Tamamlanması yüzyılları bulan ve birçok Arap sultanına ev sahipliği yapmış olan bu saray, dünyada en çok ziyaret alan tarihi yerlerden birisi.

7. Plaza de España

7. Plaza de España

Sevilla’da bulunan bu tarihi meydanda hem Endülüs hem de Rönesans etkileri gözlemlenmektedir. İspanya meydanı anlamına gelen bu tarihi yer adından da anlaşılabileceği gibi İspanya mimarisinde önemli bir yere sahiptir.

8. Valensiya Bilim ve Sanat Şehri

8. Valensiya Bilim ve Sanat Şehri

Günümüzde modern mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen City of Arts and Sciences (Bilim ve Sanat Şehri); altı adet devasa yapının birleşiminden oluşuyor. Mükemmel bir görünüme sahip olan müze Valensiya’ya gelenlerin ziyaret ettiği en gözde yerlerden biri.

9. Cordoba

9. Cordoba

Şaşırtıcı mimarisi, görkemli tarihi, beyaza boyalı duvarları ve dolambaçlı sokakları ile adeta bir harikalar diyarı Cordoba…

10. Mallorca

10. Mallorca

Mallorca tarihiyle, mimarisiyle, deniziyle, muhteşem koylarıyla eğlenceden kopmadan tatil yapabileceğiniz romantik bir ada.

11. Bonus: Flamenko dans gösterisi ve Festivalleri

11. Bonus: Flamenko dans gösterisi ve Festivalleri

İspanya’da sıkça karşılan çeşitli eğlenceler vardır. Bunlardan biri de flamenkodur. Eski bir barda vakit geçirirken bile gitar eşliğinde flamenko ile karşılaşmanız çok normaldir. Bunun dışında zaten festivallerinden ne kadar çok bahsetsek az kalır. Mutlaka bu festivallerden birine katılmanızı öneririm.

ALINTI

ASIL KAYNAK : https://edumag.net/galeri/ispanyada-mutlaka-gormeniz-gereken-10-harika-yer/

YAZAR HAKKINDA

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇTS-1 Taşıyıcı Sistemler Ders Notları

Mantua Kağıt Fabrikası İtalya

Orly Uçak Hangarı , Fransa